Strona prywatna Krzysztofa Nagrodzkiego

Publicystyka 2006-2015

Z listów do przyjaciół. O jaguarowej lewicowości i innych postępach Postępu.

No widzisz co się narobiło Szanowny Kolego, tradycyjny miłośniku przeróżnych lewości?! Z przepastnych głębin powikłań lewej myśli, wydobył się ostatnio…hm…  chciałem napisać: lwi ryk wolność ubezpieczający, ale to nie byłoby właściwe określenie tego co wyemitowała Joanna Szynyszyn, zbulwersowana kazaniem biskupa Dydycza, skierowanego jakiś czas temu z Jasnogórskiego Szczytu do ludzi pracy.
Określenie: „lew” i „ryk” nie oddają subtelnej osobowości Recenzentki, tudzież finezyjnego w istocie zniechęcania ludu pracującego miast i wsi do formacji, którego obrońcą zawsze – jak pamiętam - mianowały się oddziały postępowego frontu walki o wolność i demokrację.

Czytaj więcej...

Publikacje 2006-2015

Reportaże z codzienności. Wojna światów (3)

Nacisk ekonomiczny - skuteczne narzędzie zniewalania przy pozorach wolności; zamęt kulturowy; zgiełk medialny; niesamowite narzędzia elektroniczne otwierające świat wirtualny – Internet, hipnotyzujące gry; oświata - sprowadzana do wyćwiczenia utylitarnych, pragmatycznych umiejętności i postaw; nauka wdzierająca się w tajniki stworzenia, w pogoni za zyskiem a bez refleksji co dalej... Pogoń, pogoń, pogoń... Wiry codzienności potężnieją, porażając coraz skuteczniej wolę, samodzielność myślenia, odwagę działania dla dobra wspólnego, dla Boga, dla Honoru, dla własnego dachu, który wszak powinien mieć każdy – dla Ojczyzny. A pozbawienie człowieka ciepła domu, równowagi ze sprawdzonych zasad godnego życia, skutkuje złem, na które reagujemy doraźnymi lamentacjami; chwilowym roztkliwieniem.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018. All Rights Reserved.